| BlackManJe a întrebat:

Stateam la pc, si dintr-o data mi s-a inchis calculatorul. Am incercat sa il aprind din nou, dar se aprinde si sta o secunda aprins si apoi imediat mi se inchide. Adica cand apas sa il aprind se aprinde acel bec verde si intr-o secunda se stinge. dau funda va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Pentru inceput, stinge-l din spate si asteapta 3-4 minute.
Daca nu vrea, stinge-l inca odata si scoate bateria de la bios, tot 3-4 minute.
Vezi ce se intampla.
Daca tot nu vrea, da niste detalii:
fluiera, bazaie, pocneste, merg ventilatoarele...

| DryX a răspuns:

Poate ti-ai marit procesorul prea tare si se prea incalzeste. La unu numar anumit de grade se stinge automat. Sau ai probleme cu sursa... Eventual poti sa il desfaci sa vezi daca s-a topit ceva/vreun cablu iesit.

| MeowwPisic a răspuns:

Da am patit-o si eu trebuie sa schimbi ventilatorul ....sa il duci la un servis platesti doar 65 lei!

| 11silviu11 a răspuns:

Schimba windowsul ca asa mi-a facut si mie