| xCristiHD a întrebat:

Salut, stie cineva cum pot schimba culoarea de la Text Document din calculator?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In WordPad (din Windows) se poate schimba fontul, dar ca sa vezi textul in aceasta maniera, deschizi documentul in WordPad sau Word. Daca il deschizi in Notepad, apar caractere necunoscute, cel mai probabil codul de culoare pe care nu il poate reda.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In documente pur-text (, txt) NU SE POATE aplica nici culoare, nici font.
Este doar un sir de caractere, codate pe 8 biti.

| rater1994 a răspuns:

Am incercat sa caut o modalitate din pacate nu cred ca se poate exact pentru Text Document.