| ane_4176 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreo relatie pentru calcularea timplului de inghetare al apei, stiind volumul, temperatura si probabil si temperatura apei initiale.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Trebuie să existe și așa ceva, dar se studiază în facultăți, pe la cursurile despre fenomene de transfer, deci nu la licee, că necesită elemente de matematică, ce depășesc programa de liceu.
Dar ție la ce își trebuie, acum asta?

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Practic se poate calcula dar. chiar nu retin nici o forula care sa le lege.

| ane_4176 explică:

Un proiect personal laughing. Cred ca voi incerca sa deduc formula prin practica.