| Stolo a întrebat:

Stie cineva unde pot schimba monede euro in Bucuresti? Am strans ceva si sunt de 2 si 1 euro. Am citit pe forum ca la BCR s-ar putea, insa cand am fost la BCR Amzei mi-au spus ca ei nu schimba monede. Daca aveti vreo sugestie, va rog sa postati. Multumesc!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la o casa de schimb valutar sau la o alta banca.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Trebuie sa schimbe oriunde doar suntem tara ieuropiana, fii rau, fa scandal. Eu am facut tranzactii sapt trecuta cu capace de bere. Isarescu imi crea el de Tuborg, pana la urma a primit de Timisoreana.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Chiar daca le schimba iti vor da mai putin. Trebuie sa cauti pe cineva care pleaca des in strainatate, soferi de autobuze, tir etc.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Găsești la exchange, dar toate Îți vor da un preț mai mic pe maruntis. Prețul normal, valabil de la bancnotele de minim 5 euro.

| drcatwoman a răspuns:

Monede se schimba doar la Banca Nationala (BNR).