| beneamin a întrebat:

Salut sunt in clasa 9 profil mate info am note cam mici la info si mate mai ales la mate as vrea sa va spun ca fac exerciti dar tot am notele pe care le am
Care poate sa imi dea niste idei cu privinta de a obtine note mai mari

Va multumesc anticipat si

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

I-a niste ore de info si mate

| marinelaella a răspuns:

Salut!
Faza cu meditatii ar fi buna, dar poate nu-ti permiti, ca nu orince are bani si pentru luat ore cand e asa criza.
Ideal ar fi sa fii mai atent la ore si acasa sa iei fiecare exercitiu sa-l faci si de 3 ori si sa intelegi de unde apare fiecare numar. De asemenea invata formulele si in timp ce inveti mai ia si pauze. "Pauzele lungi si dese, cheia marilor succese!"

| Plesa_Alexandru_1998 a răspuns:

1.mai mult ca sigur ai facebook deci pierzi foarte mult timp, iar cand faci execitii nu iti sta gandul acolo.
2.fa-ti un program pentru teme
3.acorda timp exploratului, gandeste-te de exemplu la ce ar mai fi buna functia de gradul 2 (de exemplu)
4.fii atent la ore si ia-ti notite.
5.nu-ti face temele din obligatie.

| luke71 a răspuns:

Uite lasa computerul citeste o carte si fa niste exercitii la matematica.in acest mod te vei perfectiona!