| mangekyou07 a întrebat:

Salut, sunt in pragul de invatare la python si vreau dupa sa imi gasesc un job in domeniu pe py, nu ma astept la nu stiu ce grad momentan, un salariu decent si e bun, intrebarea mea e, ce face un programator python(junior)? Imi puteti da un exemplu de sarcina, m-ar ajuta mult! Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Pai de obicei juniori sunt cei noi in domeniu.
De obicei juniori repara bug-uri, scriu cod (obviously). De obicei nu iau ei decizi mari.
Un exemplu ar fi atunci când un senior sau cineva deasupra ta îți zice sa faci un buton sa meargă.
Nu tu decizi unde îl pui, nu tu decizi ce face. Tu executi. Suna cam rău dar nu e. Așa înveți.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Face ce e nevoie la proiectul la care lucreaza e chipa / compania la care lucreaza.