| gogonea a întrebat:

Știți cumva la admitere trebuie neaparat sa îți scrii tot numele, adică complet...de exemplu eu am doua prenume, as putea sa-mi scriu doar numele de familie și unul dintre prenume? Ar fi o problema dacă as face asta, as putea sa nu mai fiu admis?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ar fi bine sa-ti scrii tot numele ca nu e greu. Nu ai fi respins pentru ca nu ai trecut toate prenumele dar asa e corect sa faci. De ce sa n-o faci? Daca ar mai fi inca unul cu numele tau si doar prenumele pe care nu-l scrii te-ar identifica pe tine ce-ar fi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa-ti scrii numele si prenumele asa cum apar acestea in certificatul de nastere si cartea de identitate. Ce este greu in asta?

| darrio2007 a răspuns:

Scrii tot numele exact asa cum il ai. Te doare mâna? Pentru un lucru asa de simplu poti avea probleme.

| sierra1 a răspuns:

Chiar dacă uiți vreun prenume, NU e un motiv să nu fii admis/ă