| catalin542000 a întrebat:

Știți cumva un site unde pot vinde eth pe bani reali (RON) si sa aibă un free (comision) foarte mic?

Ce site are comision foarte mic?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este eth?

| Violleta2022 a răspuns:

Am gasit: ethermine

| catalin542000 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa fiu rautacios, dar dacă nu ști ce este eth de ce mai răspunzi degeaba?
Doar ca să faci puncte pe TPU care oricum nu te încălzesc cu nimic în viata?
Si la o adică, măcar dacă aflai ce înseamnă eth, dar degeaba.
Eth nu înseamnă ethermine, ești pe aproape, dar ethermine este altceva, nu este eth și nici nu are o prescurtare cuvântul ethermine, chiar și dacă inițial este doar o coincidență de nume.

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin542000):

Nu ai nici o treaba tu cu punctele dupa TPU, ca nu se dau bani pentru atata lucru.

Imporatnt era sa dai informatie corecta si completa, cand pui o intrebare pe forum, daca doersti sa primesti ajutor, ca ti-as putea da ceva informatii cu site-uri care platesc si comisioanle lor, dar se pare ca nu ai nevoie de ajutorul meu, odata ce te prezinti arogant si atoatestiutor.

| catalin542000 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt arogant. Sunt pur și simplu realist. Dacă tot poți sa dai informații, de ce alegi sa scrii altceva?
Întrebarea este formulata corect, informațiile pentru cine cunoaște sunt corecte. Dupa cum am spus, ETH nu înseamnă ethermine, înseamnă ethereum deci nu știu despre ce informații corecte vorbim noi aici ca tocmai nu ai dat nici o informație corecta. (Cum ar fi numele cryptomonedei).
Ca am ales sa scriu prescurtarea numelui ethereum, asta nu înseamnă că informația nu este completa. Eu nu știu de ce voi majoritatea sunteți sensibili asa.
Cunoscstorii știu despre ce este vorba. Nu știu dacă ști sau nu, dar din păcate mi și dovedit ca nu ești cunoscător, mai ales din clipa în care ma cerți pentru simplu fapt ca am scris prescurtat ETH, o prescurtare folosita foarte mult și peste tot.
Atotștiutor nu sunt, pur și simplu sunt informat, nu trebuie sa te superi doar pentru ca sunt informat, ești liber sa te informezi cât vrei tu și sa fi mai informat decât mine (nu ma supar).
Cu punctele TPU chiar ca nu am treaba, deci asta nu ma interesează.
Arogant după cum am spus nu sunt. Din comentariu poate asa pare, pentru ca într-un comentariu nu poți vedea fizionomia fetei, nu poți auzi tonalitatea vocii, modul cum vorbesc și gândesc, făcând ca mesajele sa fie pur și simplu "brute" și luate ca atare după cum se prezintă. Insa, recunosc, îmi displac oamenii care le se leagă de ceva degeaba fără sens și noima. Aici nu bat nici un apropo ca să ne înțelegem.
Rugămintea mea ar fi sa nu stam la taina pentru ca nu vreau sa o dau într-una în discuții, mi am exprimat cu ocazia asta opinia mea despre cum am perceput și văzut lucrurile sau mai bine zis mesajul tău și cam, aia e.
Salut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin542000):

Spui ca tu nu esti arogant, atunci care a fost atitudinea ta la cand mi-ai spus de ce raspund degeaba, la ceva ce nu stiu?
Eu am intrebat ce este eth-ul pentru ca m gasit mai multe produse pe internet cu aceasta abreviere, dar voiam sa stiu exact la ce anume te referi tu, ca sa stiu ce site sau platforma de plati sa-ti recomand.
Tot aroganta a fost si aia, unde m-ai luat peste picior ca raspund ca sa adun puncte pe TPU.
Mai baitel, sunt adult in toata firea si lucrez in finante internationale, facand plati prin multe sisteme si platforme bancare internationale, asa ca am destula informatie care te-ar putea ajuta, dar atitudinea ta m-a dezgustat, pentru ca sincer, nu meriti ajutor.
Cauta-ti singur informatia pe internet, daca tot te consideri atat de inteligent.

| catalin542000 explică (pentru Violleta2022):

Băiețel?! Interesant. Dacă tot zici ca lucrezi pe la finanțe și intr-un cuvânt spus mi ai descris jobul tău.
Afla ca și eu sunt adult (deci nu vorbești cu un copil) si lucrezi în industria IT, însă ceea ce fac eu în industria IT ca IT-ist, nu are treaba cu ceea ce vreau sa fac, de aceea întrebam.
Acum ce sa zic, dacă tot te a degustat pe tine asa de tare atitudinea mea și crezi tu ca asi fi arogant, sa fi sănătos!

Încă odată iti zic și cu asta vreau sa termin. Dacă erai în cunoștință de cauza sau poate ești dar nu știu cum, nu aveai sa cauți pe net prescurtarea ETH, eu atat iti spun.
Am ca caut și singur informații pe internet nu te teme, eu nu aștept de a gata cum știu ca fac alți milogi (am întâlnit la rândul meu), eu de obicei când întreb aici, întreb mai mult ca să vad ce părere mai au alți oameni despre situația propusa și eventual poate, poate dacă nimeresc pe cineva pe felie.
Dacă nu, caut singur pe net și găsesc, ca nu-i prima data.
Iti mai zis odată, nu te supăra, ca vad ca te cam superi spunând tu acolo ca sunt inteligent, poate tu ești mai inteligent decât mine, nu trebuie sa dai dovada ca te superi pe atâta lucru.
Plus ca dacă e sa o luam și altfel, da, ma pricep, tot ce am făcut pana acum, ma refer rigului și ale setărilor și multe alte chestii, au fost căutate, găsite, luate de pe net.

| catalin542000 explică (pentru Violleta2022):

De ce tot țin eu morțiș cu prescurtarea aia ca poate totuși nu sti happy
Nu exista exchange ethermine, ethermine este un site, nu este moneda.
Ethereum este o moneda.
De asta tot țin morțiș da iti precizez ca aveai sa nu cauți eth pe net și sa înțelegi din prima dacă erai mai pe felie, pentru ca nu exista ethermine la exchange-uri ssu tranzacti pentru ca este un site web de unde ei pool ca să te conectezi la un server de mining.

Cu ocazia asta, mi-a făcut plăcere să discutam, chiar și dacă am cam pierdut timp degeaba, mai merge o discuție odată la 4000 de ani =)

Salut.