| ThePGR a întrebat:

Am conectat un telefon la laptop prin usb. Am gasit un folder ascuns / hidden folder si am pus acolo ( din greseala) un fisier si acum vreau sa-l sterg. Dar cand dau delete nu se sterge, ramane tot acolo. Cum rezolv asta, cum sterg definitiv acel fisier?

Răspuns Câştigător
| Danger30 a răspuns:

E putin cam ciudat, dar tot cred ca exista o cale, e putin mai complicata dar ar trebui sa mearga, tot ce trebuie sa faci e sa conectezi telefonul la pc prin usb si sa incerc sa sterg fisierul prin cmd, nu e chiar asa greu numai ca sunt anumite comenzi, ai aici un link unde poti sa vezi ce comezi trebuie sa folosesti https://www.youtube.com/watch?v=1_uxdOzx82c ( imi pare rau ca nu am gasit un videoclip in romana, dar si asa nu sunt multe de explicat trebuie doar ca copiezi comenzile de acolo )

3 răspunsuri:
| Danger30 a răspuns:

Iti apare vreo eroare ceva atunci cand incerci stergi?

| ThePGR explică (pentru Danger30):

Nici una... Ma intreaba daca sunt sigur ca vreau sa sterg fisierul, spun ca da, dar tot acolo ramane

| Danger30 a răspuns (pentru ThePGR):

Inca ceva, daca tot nu merge, poti apela la un program numit unlocker, programul asta opreste procesele sau serviciile care au legatura cu anumitul program si il sterge http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml

| Danger30 a răspuns (pentru ThePGR):

E putin cam ciudat, dar tot cred ca exista o cale, e putin mai complicata dar ar trebui sa mearga, tot ce trebuie sa faci e sa conectezi telefonul la pc prin usb si sa incerc sa sterg fisierul prin cmd, nu e chiar asa greu numai ca sunt anumite comenzi, ai aici un link unde poti sa vezi ce comezi trebuie sa folosesti https://www.youtube.com/watch?v=1_uxdOzx82c ( imi pare rau ca nu am gasit un videoclip in romana, dar si asa nu sunt multe de explicat trebuie doar ca copiezi comenzile de acolo )