Întrebare recomandată | Alexzxc a întrebat:

Salut, TPU. Am cumparat recent un Whirlpool spis 412l inverter. Ideea este ca nu am fost acasa cand l-au montat baietii, a fost doar matusa mea, iar ea sustine ca baietii i-au facut proba si baga aer rece de nu se putea sta in casa. Acum cand am venit si eu acasa am zis sa ii dau drumul, dar am constatat ca nu baga deloc rece, practic doar ventila. Stie cineva ce ar putea sa aiba?

P.S. Programele le-am setat corespunzator, nu am dat drumul la caldura sau altceva.

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Sa se fi scurs tor gazul de răcire? Adică niște țevi care nu au fost bine sudate si nici testate cu ultrasunete.

1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

Darrio2007 a evaluat răspunsul meu - el se pricepe foarte bine la AirCo și HVAC deoarece este pasionat de ele de la vârsta de -3 (minus trei) ani. Nu știu cum de nu ți-a rezolvat problema in 2 timpi si 5 mișcări.