| Cristi7Cristinel a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru...
Am un prieten care vrea sa cante la pian si karoke dar are nevoie de un nume.
El vrea sa participe la un concurs si s-a gandit la numele sau real, dar cei de la concurs iau spus ca are nevoie de o porecla pentru a putea participa (dar nu gaseste nimic)
Please ajutati-ma big grin El s-a gandit la "Liric" (ii place mult Delicir 1...
Dar a observat ca exista o foramtie "Formatia Liric"
Credeti ca e vreo problema daca foloseste si el acest nume?
Dau funda

2 răspunsuri:
| PerryP a răspuns:

Daca este un concurs restrans in care mai exista o alta trupa in concurs cu numele Liric nu trebuie sa puna acelasi nume : In rimul rand nu prea este frumos, in al doi-lea rand nu cred ca o sa fie de acord ceidin juriu sau cei ce fac parte din organizarea concursului.

| Cristi7Cristinel explică (pentru PerryP):

Trupa nu participa, el s-a gandit la acest nume, si a cautat pe youtube Liric muzica si a vazut formatia liric -... si nustie daca poate folosii si el numele Liric