| CeViataDeRahat a întrebat:

Am o carte "Coran" si as dori sa stiu cat valoreaza!
Deci : 1) Este un coran scris in anul 1961.
2) Este scrisa in doua limbi diferite : in latina, de catre o tipografie din Salamanca (Spania) stampila originala
: in spaniola, de catre o tipografie din Barcelola (Spania) stampila originala
3) Am fost la o librarie si mi-a zis ca filele sunt dintr-o hartie scumpa.
4) Marginile filelor sunt suflate cu aur, iar coperta este imbracata in piele naturala. Cartea are aproximativ 4, 5 cm grosime si are 1488 de pagini.
As dori sa o vand si nu stiu ce pret sa cer pe ea.
Daca aveti o idee, nu ezitati!
Dau funda!

1 răspuns:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Daca te duci la un anticare o sa iei in jur de 1500 de euro acum deppinde si cum se prezinta cartea si cat de importata este.du-te la un anticar cu ea!