| Irina_Si_Ionut_Stanescu_1987 a întrebat:

Salut TPU,

Am o fetita de 1 an jumate si are o placere maxima sa vada desenele pe laptop. Am nevoie de o modalitate de a bloca si tastele nu numai mouse padul. Exista asa ceva? de bucurie cea mica apasa pe taste cand ii place cate un desen...

Multumesc

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna

Sunt 1001 de programe, dar as opta pentru educare in loc de limitare.
Explica-i ca nu e bine sa umble la taste, iar daca nu se astampara opresti desenul.
Va avea de ales intre desenele care-i plac si apasatul tastelor de care se poate lipsi.
Nu e sanatos pentru laptop sa-l butoneze aiurea, tastele sunt sensibile, plus ca e sanatos si pentru ea sa invete ce e bine si ce nu, incetul cu incetul.

Doar o opinie

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Încearcă KeyFreeze. http://keyfreeze.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.pentru a bloca tastatura si mousul aveti nevoie de un program. Va dau un link in care aveti si un videoclip care va explica ce aveti de facut. Chestia e numai sa nu uitati parola care ati pus-o pentru deblocare.cand doriti sa deblocati, trebuie doar sa scrieti parola.va las in contiunuare sa vizionati videoclipul.

http://pc-config.info/cum-blocam-mouse-ul-si-tastatura-calculatorului/