| Ghitoaica_Florentin_1998 a întrebat:

am o verisoara mai mica si imi apasa pe tastele de la laptop si tastele pe care mi-a apasat ea mi se par ca se apasa mai usorlaughingculmea...(P.S am laptop)Se intampla ceva daca imi apasa ea pe ele tot asa?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Teroetic nu, că de asta îs constrite să apși pe ele, acum depinde și cum apeși pe taste. Dacă se apasă maiușor înseamnă că s-a slăbit acea membrană ce le țîne ridicate, ceea ce poate duce la un contact inperfect în timp=> tastă inoperabilă sau operabilă necontrolat.Recomand să cauți o alternativă pentru verișoara ta.O tastatură de calculator veche și neconectată poate i-ar fi de ajutor.Succes

| alissa6 a răspuns:

Dai o cutie de bomboane goale si las-o sa apase pe tava aia de la bomboane intoarsa.Asa facem eu cand eram mica ziceam cai laptop.

| Addicted2Music a răspuns:

Da..se slabesc, de aceea se apasa mai usor.

| Ghitoaica_Florentin_1998 explică (pentru Addicted2Music):

Pai si au ceva daca se slabesc vruiam sa va intreb daca patesc ceva?

| Addicted2Music a răspuns (pentru Ghitoaica_Florentin_1998):

Normal ca au, pentru ca, in timp, cad. happy