| herta258 a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet 2510 si cand vreau sa fac o fotografie alb-negru nu scoate normal scoate descolorat, dar cand scot cuvinte scoate normal.Care este problema

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

O fotografie are un consum mai mare de cerneala, iar daca al imprimantei cartus nu are flux normal de lichid, fiind partial infundat, e normal sa iasa foaia decolorata ori cu dungi sau pe jumatate printata. In astfel de situatii, se recomanda curatarea cartusului, fie din programul imprimantei, fie manual, tamponand cartusul pe un servetel umed, pentru a vedea ce fel de urme lasa. Apoi stergi usor cu servetel uscat cartusul si reincerci printarea fotografiei.
O poza care cere multa cerneala trebuie printata la un centru de listare sau pe o imprimanta mai performanta.