| TakeOff a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet F2280, mi-am incarcart cartusele astazi si cand am ajuns acasa am incercat sa scot o poza si in loc sa imi scoata color imi scoate galben, cel negru nu are nici o problema, imi puteti spune ce are, si cum as putea sa il repar?

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Din pacate nu prea mai ai sanse sa recuperezi cartusul! asa am patit si eu la HP-ul meu, le-am curatat luna cum se spune dar nu a mai printat cum trebuie... inclusiv duzele le-am curatat perfect dar fara nici un efect! probabil este terminat circuitul, a fost incarcat de multe ori sau ai incercat sa printezi de mai multe ori fara sa mai ai cerneala in cartus ori asta duce la arderea diuzelor! in concluzie, altul...si nu e ieftin firar sa fie!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai incurcat culorile. Trebuie sa le cureti cu solutie de curatat ochelarii si sa le reancarci.

| TakeOff explică (pentru Salontanul):

Nu eu le-am incarcat straight face

| Salontanul a răspuns (pentru TakeOff):

Oricum raspunsul meu este un pic gresit: s-ar putea ca duzele sa fie infundate. Da comanda imprimantei sa le curete si apoi vezi daca sunt incarcate corect. Tot in softul de instalare mai trebuie sa fie comanda de aliniere capte imprimanta. Da-o si pe aia.

| TakeOff explică (pentru Salontanul):

Am dat sa le curete si degeaba straight face

| Salontanul a răspuns (pentru TakeOff):

Habar n-am. daca nu vad nu-mi pot da seama. Lasa-le pana maine si mai da comanda de curatare de 2-3 ori la interval de minim o jumatate de ora.

| bygbum a răspuns:

Puate s-a stricat cartusu tot ala nu culoarea