| Polinco a întrebat:

Am o intrebare. Jack Daniels(Whisky) expira vreodata?

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| xeum a răspuns:

Vechimea este unul dintre cele mai apreciate aspecte la un whiskey, cu cat este mai vechi cu atat este mai bun. Nu expira.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are de ce.

| Digikey a răspuns:

Depinde cat de bine este contrafacut.Am cumparat o sticla din Profi si efectiv te ustura limba.Sticla era sigilata si luata de pe raft unde mai erau si altele.
Apoi am cautat pe Internet cum sa deosebesti o sticla contrafacuta si a mea era din cele contrafacute.

| vmalex21 a răspuns (pentru Digikey):

La supermarket in Romania se gasesc in general băuturi de cea mai proastă calitate si contrafăcute, in puține locuri se gaseste,, tărie,, de calitate.

| colleonu a răspuns:

Dacă e închisă bine sticla si nu intra in contact constant cu aerul, nu. Dacă nu a inchis bine sticla, se poate "rasufla"...

| rgherghinciu a răspuns:

De obicei nu.