| Mirceadumb a întrebat:

Poate sa bea o adolescenta de 16-17 ani o sticla intreaga de whisky Jack Daniels, J&B sau Absolut votka?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.In cateva zile.Ca nu ai precizat timpul.

| Wehrmacht a răspuns:

N-ai precizat cantitatea. Poate sa o dea repede si sa o termine pana sa simta efectele da' si cand le simte...nu cred ca o sa dureze mult pana nu le mai simte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are 2 variante.

sa o bea toata intro ora si nu mai garanteaza nimeni ca se mai trezeste din coma alcolica

sau sa o bea in 3 luni cateva picaturi pe zi si sa nu aiba absolut nimic

| PedoBarbie a răspuns:

Dacă nu o opreşte nimeni poate.

| Mirceadumb explică:

Eu vreau sa zic daca rezista... adica nu cade... mai se tine pe picioare?

| Radu284 a răspuns (pentru Mirceadumb):

Cat de mare e sticla? Cate KG are fata? Cat de repede o bea? Ce a mai mancat inainte? Ce toleranta la alcool are?

Dar in principiu, o fata obisnuita de 16-17 ani nu poate bea o sticla de 750ml alcool 40% fara sa se imbete rau de tot, probabil chiar si coma alcoolica.