| ZzcatalynzZ a întrebat:

am o intrebare la care vreau un raspuns cat de repede posibil va rog. Am un calculator Dell OptiPlex 280, i-am pus eu o placa video de 1024 mb pe 64 bit, 2 gb ram, si un procesor de 3.66. Calculatorul functiona perfect pana acum cateva zile, cad a inceput sa se stinga frecvent dupa 5-10 minute de la aprinderea acestuia, si nu inteleg care este problema, sau ce trebuie sa-i fac... sa va explic cum se comporta :
Aprind unitatea, astept sa se deschida windowsul complet, iar dupa 5-10 minute de folosit se stinge monitorul, iar apoi unitatea. Ce se intampla, care este problema? Va rog mult ajutati-ma, sunt disperat. Dau Fundita Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea te putem ajuta dar iti putem da niste directii de cautare: poate fi placa video pe duca, slotul placii video, placa de baza, racirea placii video si chiar racirea procesorului. Incearca sa scoti placa video si s-o pui pe cea veche sau sa legi la placa video incorporata. Daca face la fel poate fi placa de baza sau (mai sigur) procesorul. Daca nu face la fel e defect slotul sau placa video cu racirea ei. Cel mai bine, daca nu te pricepi, du-l la un service. Poti face si alte probleme.