| Sendrea a întrebat:

Am o intrebare, prietena mea este la colegiu in Anglia si am aflat ca o sa primeasca tot felul de diplome (OCR, BTEC level3, si ultima AQA - assessment and qulifications alliance), intrebarea mea este sunt valabile aceste diplome in Romania, poate fi admisa la o facultate sau se poate angaja direct in domeniul la care a studiat acolo?

Va multumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vorbind de BTEC level3 - in Anglia e chiar o catapultă către HE (studii inalte) la noi depinde de facultate (autonomia universitară le permite să aleagă sau nu)