| Zablawae a întrebat:

Salut, TPU!
Am o mare dilema!
Totul s-a schimbat pe parcursul clasei a 5-a. Mentionez ca acum trec in a 6-a.
La noi in scoala, cand eram eu in a 5-a, era clasa mea, a 5-a B si a 5-a A.
Multi profesori s-au plans domnului diriginte... Din clasa 1 am nimerit intr-o clasa de derbedei!
In a 5-a A, profesorii nu se plang domnului de sport, dirigintele clasei.
Dirigintele clasei mele nu ar trebui sa fie diriginte pentru ca nu este in stare! Multi parinti, pana si doamna invatatoare s-a plans de chestia asta! Nu e responsabil!
La viata mea as vrea sa schimb domnul diriginte si clasa.
Am prieteni in viitoarea a 6-a B.
Colegi de-ai mei zic ca se muta la alta scoala sau in a 6-a A. Eu unul nu mai suport! Tin mult sa ma mut in a 6-a A. Eu am vrut la alta scoala, dar parintii mei nu au fost de acord! Am trecut peste.
1 din cei mai buni prieteni se muta la alta scoala! Imi va fi tare dor de el, dar i-am spus ca vom tine legatura!
Sunt intr-o mare incurcatura!
Va rog, ajutati-ma! Nimic din ce am scris nu e sarcasm!
Raspunsurile voastre inseamna viitorul meu!
Am 12 ani si cum am cont pe TPU, m-am gandit sa va impartasesc dilema asta!
Bineinteles ca ofer si o funda!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Uite ai doar doua optiuni:-sa se uneasca mai multi sau toti parintii copiilor din clasa ta si sa ceara schimbarea dirigintelui.Sau sa te rogi de parintii tai eventual sa mai si infrumusetezi lucrurile ca sa te transfere la cealalta clasa de a 6-a sau alta scoala.In rest nu prea ai ce face.

| Zablawae explică (pentru siriusblack98):

Iti voi da tie funda!
Totusi, ma voi obisnui in noua clasa? Eu sunt o fire mai timida de fel...
Ar trebui sa raman sau sa ma mut in a 5-a A?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Zablawae):

Uite,eu nu stiu in ce fel se poarte dirigintele tau, adica cat de rau depinde de tine cat de mult mai poti sa rezisti cu el! Si eu sunt timid si nu as avea curaj sa merg la o alta clasa dar poate tu esti mai curajos ca mine sincer este doar alegerea ta daca tu simti ca mai poti sa rezisti cu el cativa ani doar tu poti sti.Mersi pentru funda.

| Zablawae explică (pentru siriusblack98):

Al meu domn diriginte niciodata nu s-a interesat de colectivul clasei a 5-a B! Acesta corecta testele in clasa, in loc sa le corecteze acasa! De fiecare data, nu numai o data! L-am vazut mai demult la o carciuma... era cu unu' la o bere! Foarte sever cu noi! Bine, asta si din cauza noastra ca eram obraznici! Lasand la o parte asta, nu se ocupa de noi! La sfarsit de an, in loc sa facem o petrecere, am facut chiar doua ''petreceri''... daca ma intelegi! Mai mult de jumatate de clasa s-au plans de el parintilor, printre aceia aflandu-ma si eu!

| siriusblack98 a răspuns (pentru Zablawae):

Uite dirigintele meu da in noi, la ore stam de vorba si nu ne preda nimic ca nu il intereseaza si nici nu vrea sa auda ce probleme avem iar eu sunt clasa a 10-a, dirigintele tau mi se pare parfum in comparatie cu al nostru si faza cu berea este si el om deci nu conteaza ca este profesor, presedinte sau mai stiu eu ce, daca bea o bere o data pe saptamana/luna nu cred ca este o crima.Si crede-ma cand vei ajunge la liceu iti vei dori un astfel de diriginte.

5 răspunsuri:
| Zablawae explică:

''S-a''.