| raresh77 a întrebat:

Am o mica intrebare : M-am gandit sa fac niste curatenie in PC si sa ster tot ce nu foloseste si am gasit un program,, TuneUp Utilities" sau ceva de genul.
1.La ce foloseste?
2.Sa il pastrez sau sa il sterg?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Beatris123 a răspuns:

Bună! Am și eu acest program, și e ca un fel de antivirus(cam așa ceva). Uite că am găsit cate ceva ce poate te interesează:
TuneUp Utilities este un software folosit pentru a îmbunătăţi funcţionarea calculatorului. TuneUp Utilities - caracteristici principale
Principalele caracteristici ale TuneUp Utilities sunt:
îmbunătățirea performațelor calculatorului;
optimizarea windowsului;
repara erorile de sistem;
defragmenta discul dur;
repara registrul de windows;
Interfață simplă și intuitivă;
TuneUp Utilities este o aplicație ușor de folosit;
Suport în diferite limbi;
Actualizare automatică / manuală;
suport instalare / dezinstalare, etc;

Dacă consideri ca îți trebuie îl poți păstra, fiindcă nu ocupă mult loc și în plus e si eficient. Sper că te-am ajutat. :*:*:*happy o zi faina!

| Beatris123 a răspuns (pentru Beatris123):

*defragmenteaza hard disck-ul big grin

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Lasă acel program şi foloseşte-l : el optimizează Pc-ul!

Programele pe care nu le mai vrei TREBUIE să le DEZINSTALEZI, nu să le ştergi!

Toate cele bune.

| kameleonic a răspuns:

TuneUp Utilities este un program care optimizeaza computerul, stergand fisierele care nu mai sunt necesare pe pc-ul dvs., defragmentand si curatand registrii astfel incat pc-ul d-voastra sa se comporte cat mai normal si sa mearga cat mai repede. Eu zic sa-l pastrezi!

| myhay63 a răspuns:

Bai copii inculti, este un program care SE INSTALEAZA SINGUR, se ascunde in ate programe si intra in pc tau si nu te ajuta deloc, iti spune ca pc-ul tau e slab si nu face fata si el "te ajuta"... doar daca il cumeri... propun un mic test: inchide programul si vezi ce se intampla, se redeschide la loc. e un fel de virus

| CezarStefan a răspuns:

Intri pe Run>Prefect>Stergi tot de acolo

| raresh77 explică (pentru CezarStefan):

De ce sa sterg, ce e acolo?