| wizopo2 a întrebat:

Am o problema care a inceput de azi-dimineata. Cand deschid laptop-ul si merg pe browser sa intru pe net totul e ok. Dupa 2 minute de stat pe net ( poate si mai putin ) mi se blocheaza pagina pe care sunt, dar si celelte pagini deschise. Inchid frumos browseru si dau din nou pe el. De aceasta data filele au ramas pornite, dar tot nu mergeau. Se incarcau doar. Am dat restart, am scos si bagat din nou cablul de la router si modem si am dat din nou pe browser. Aceasi problema dupa 2 minute. Se blocheaza. Mentionez ca se blocheaza numai browserul, restul calculatorului functioneaza normal. cum pot face sa mearga normal browserul, sa nu se mai blocheze?

Răspuns Câştigător
| bee_2378 a răspuns:

Eu aveam o problema de genul cu browserul, nu pot spune ca ma pricep la astfel de chestii, dar cine stie poate iti este de folos.ai incercat si cu alt browser sa vezi daca face la fel? sau sa-l reinstalezi p actualul? sau ai putea cauta in meniul start, all programs, accessories iar pe acolo vei gasi ceva care scrie system restore(eu am windows XP)sau sa dai un search in tot calculatorul pentru ceva in genul system restore.iar de acolo va fi simplu, este ca un program care sterge tot ce s-a intamplat in ultimele zile, ma rog pana in ziua care alegi tu(vei gasi un calendar pe acolo si alegi de exemplu sa revina calculatorul cu 2 zile inainte de a avea pentru prima data problema respectiva, e usor, sigur te descurci.Hmmm,altceva nu stiu ce sa mai zic, mai intai sper ca ai incercat si cu alt browser sa vezi daca face la fel pentru ca e posibil sa ai niste virusi si, poate asta afecteaza.ai putea sa astepti totusi si alte raspunsuri, sau poate isi va reveni el.in orice caz sper sa mearga totul bine, take carewinking

1 răspuns:
| stapanullumii a răspuns:

Sa schimbi browserul ar fi prima miscare :
incearca:
1. Opera
2.Firefox Mozzila