| C4RaM3L a întrebat:

Am o problema cu sunetul la pc, mereu cand il aprind imi apare la sunet (jos in dreapta) ca mute este bifat, cand incerc sa il debifez nu pot... doar peste 5 minute, iar dupa 5 minute dupa ce pot sa debifez imi apare iar... ce pot sa fac? >>>>>FUNDA

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Reinstaleaza sau actualizeaza driverul de sunet!
ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - dublu click pe SOUND, video and game controllers si apoi clic dreapta pe SOUND sau driverul de la sunet(de exemplu Realtek High Definition Audio) si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa de sunet manual de la producator.
Bafta!

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns (pentru neluL):

Salut! daca debifez acest "Realtek Hd Audio" voi mai avea sunet? sau nu...

1 răspuns: