| sonnykid a întrebat:

Am o problema! FUNDA! Deci:
Am avut 2GB de rami instalati, win 7, 32bit
Azi mi-am mai luat o bara de 2GB rami, mi-am instalat un win 7 pe 64 bit si nu imi vede decat 3GB! Ar trebui sa imi vada 4GB! Problema a mai mare este ca dupa ce se porneste calculatorul, dupa cateva minute, cand intru pe internet si in programe, imi apare din senin o eroare pe fundal albastru si cu scris alb pe tot ecranul si imi arata niste coduri cu 0x0000e34636 si imi zice ceva dedegul "Sistemul a intampinat erori care pot dauna" si calculatorul mi se stinge! Si cand mi-am scos bara de rami care am cumparat-o astazi, nu imi mai face figura asta! sa fie din bara de rami?
sa nu fie ea buna? sau are placa de baza alte probleme mai mari? PLZ FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 220V a răspuns:

Incearca sa-ti instalezi pe 32 bit, si uita-te la procesor poate e sarit, sau la ventilatorul lui, poate nu e ceva bagat bine in sloturile lor