| AlexIonete a întrebat:

am o problema la pc. de fiecare data cand il aprind se aude un vajait timp de 2-3 min si este foarte deranjant.
De la ce poate sa fie? l-am curatat de praf si tot se aude.
va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu are nicio legatura parful cu zgomotul. Zgomotul apare de la uzura lagarelor. Vezi care din ventilatoare este si schimba-l.

4 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

E de la colerul(ventilatorul) de la placa de baza probabil

| AlexIonete explică (pentru cypryan11):

Ce poate sa fie ca nu are praf nu are nimic...

| AlexIonete explică:

L-am curatat cu un aparat de aer cu presiune la 2200 W si cred ca s-a curatat cat de cat... cel de la procesor sigur e curat. dar cel de la sursa nu prea am putut sa-l curat definitiv.

| UnOmGanditor a răspuns:

Esti sigur ca ai curatat de praf si ventilatorul de la sursa si cel de la procesor?
Eu cred ca cel de la procesor nu l-ai curatat.

Daca-s ambele curatate si nu ai facut vreun overclocking la computer ar trebui sa-l duci la reparat sa-ti zica ce are.