| eunumberone a întrebat:

Am o problema la unitatea de la pc! Nu se mai invarte ventilatorul la sursa.ce pot face si ce se poate intampla? Mentionez ca unitatea porneste si merge totul perfect! dar mie-e frica sa nu se intample ceva!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai ce face! Ar trebui dus la un atelier de reparat si sa vada care-i cauza. Altfel, daca ia sursa foc se poate arde si PC-ul. Eu zic sa nu te joci!

| nashu40 a răspuns:

E ceva de la cooler-ul sursei, ventilatorul adica. Daca sursa nu mergea nu ti se aprindea calculatorul. Probabil e plin de praf sau blocheaza ceva palele. Intr-adevar, nu e de joaca, daca nu raceste se poate arde pc-ul. Trebui desfacut, sters bine de praf si uns cu putin ulei si apoi totul va fi ok. Bafta!