| gIiiIolil a întrebat:

.. Am o problema majora, am un rahat de calculator, adica are 2 Gb RAM Procesor Amd Athlon Dual Core X2 6400 placa video nVidia GEFORCE 6200, dar totul sacadeaza, adica pe bune, am downloadat mario pentru un prieten si imi sacada... Aveam lag la MARIO! De ce? Teoretic calculatorul meu este destul de bun, da vad ca se face de rasul curcilor la orice joc sad Dau funda, Si va rog nu ma luati in bataie de joc.

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Placa video e praf.
Nici fifa 2011 nu-ti merge pe ea.
Ce pretentii sa mai ai de la alte jocuri?
Poate fi de vina si OS-ul, daca nu il reinstalezi periodic.

| Pinxiee a răspuns:

Ai nevoie de o alta placa video si vreo 2GB RAM in plus, asta daca vrei sa joci jocuri.
Foloseste CCleaner[http://download.chip.eu/ro/CCleaner-3.24.1850_132256.html] si Auslogics Disk Defrag[http://download.cnet.com/Auslogics-Disk-Defrag/3000-2094_4-10567503.html] pentru a curata PC-ul de "resturi" ramase in urma diferitelor descarcari, instalari etc.Nu va mai sacada.
Bafta!

| vnp a răspuns:

Raspunsul tau este urmatorul: Ai virusi!
Asta ti-o garantez, tu sau altcineva care a folosit calculatorul a intrat pe pagini de internet cu continut pornografic sau site-uri nesigure si ai prins un vierme sau un virus care iti foloseste resursele calculatorului. Iti sugerez sa descarci un antivirus bun sa scanezi tot calculatorul si apoi revino daca iti mai face probleme. Atentie! Daca ai un antivirus pe calculator asta nu inseamna ca acela iti detecteaza toti virusii, te inseli amarnic. O gramada de virusi apar peste noapte si pana compania de la care ai luat antivirusul nu semnaleaza acel virus acesta va juca putin hora impreuna cu fratii lui la tine in calculator.
O zi cat mai placuta!

| gIiiIolil explică (pentru vnp):

Am Microsoft security essentials...

| vnp a răspuns:

Este un antivirus de 2 lei. Incearca AVG sau cauta pe google top antivirus si ai sa vezi care sunt cele mai eficiente.

| gIiiIolil explică (pentru vnp):

Iti bati joc de mine? AVG? Detecteaza orice downloadez ca virus, in plus Microsoft secuirty essentials castigat premiu pentru cel mai bun antivirus 2011, si mai si e facut special pentru windows xp si 7...

| vnp a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus tie ca este cel mai bun antivirus sau unde ai vazut asta dar eu iti recomand sa dai un ochi aici: http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com
Antivirusul tau nici macar nu se regaseste in top. Plus ca din 2011 pana in 2012 au aparut mii daca nu milioane de virusi. Eu doar ti-am dat un sfat... daca vrei sa il iei in considerare bine, daca nu e alegerea ta!

| gIiiIolil explică (pentru vnp):

Indiferent de top, am avut si eu AVG, orice luam de pe net, detecta ca virus, desi stiam sigur ca nu era, si mi-a mai si sters jumate din folderele de pe calculator, zicand ca ar fi virusate, desi nu erau.