| Saratzzelu a întrebat:

Am o problema: Vreau sa imi fac un config pentru cs si as vrea sa folosesc si tastele de la tastatura numerica (numm-lock). Dar cand stiti voi pun bind "tasta x" "comanda" nu stiu cum se numeste fiecare tasta... deci cum sa spun: bind "(tasta 1 de la tastatura numerica)" si comanda. scriu bind "1" "" sau bind "num1". Funda

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Grupul acela de taste se numeste keypad
Deci "ins este 0" bind "ins" "comanda", bind "del" "comanda", bind "kp_enter" "comanda", bind "-" "comanda", bind "+" "comanda" restul tastelor cu numar faci de exemplu : bind "kp_1" "comanda". Tastele numerotate sunt de la 1 la 9 pe 0 nu se plica kp_0, are denumirea de ins.
Spor la fraguri!