| Andrei0510 a întrebat:

Am primit un pachet din strainatate, care trebuie ridicat la un anumit interval de timp.Problema este ca atunci, nu voi putea fi prezent la posta pentru a face asta.Credeti ca daca as trimite o cunostinta sau o ruda sa ridice pachetul pentru mine, ar functiona?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred, dar poți încerca. Dacă îl cunoști personal pe angajatul de la ghișeu, sunt șanse.
Altfel, dacă tu nu poți ajunge la poștă în acel interval, trebuie să te duci la un notar, fiindcă s-ar putea să ai nevoie de o procură, prin care să împuternicești pe cineva, care să îți ridice coletul. În felul acesta, totul e legal.