| speşăl a întrebat:

Nu pot instala driverul procesorului grafic: Intel hd graphics 2500.
Video integrat, laptop, Sony vaio fit e, am incercat pe site la ei si imi da eroarea: this computer does not meet the minimum requirements. Ajutati-ma va rog.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Probabil ca lipseste update de Microsoft. vreo actualizare a sistemului operativ. ai windows activat? ai facut update la zi? ai toate celelalte drivere actuale? ma refer la cele pentru Sony.
instaleaza team viewer si incerc sa te ajut.

| speşăl explică (pentru gelu1970):

Nici driverul de la placa de retea nu o am. Pe laptop am problema asta, acum vorbesc de pe PC.

| gelu1970 a răspuns (pentru speşăl):

Cand ai formatat nu ai avut laptopul conectat la net. de aceea nu ai nici macar driver de retea. intra de pe pc aici si descarca driver pack. apoi cu imgburn il treci pe dvd. e un pack de drivere ce poti sa le instalezi fara sa ai net. instaleaza doar cel de retea, apoi instaleaza teamviewer si iti instalez restul de drivere.
http://drp.su/download.htm
descarca versiunea pentru DVD.

| Sheldon a răspuns:

Cauta Sistemul tau de operare si descarca driverul pentru el
https://downloadcenter.intel.com/......esult.aspx

| speşăl explică (pentru Sheldon):

Am intrat pe site la INTEL si am descarcat toate driverele pentru procesorul meu si pentru sistemul de operare pe care il rulez: windows 7 x86. La fel la toate.
La Sony pe site sunt doar drivere pentru windows 8 si windows 7 x64