| Lazarica a întrebat:

Cine este bun informatician il rog sa ma ajute cu o problema!
Am Windows 8 si vreau sa imi intalez " Intel graphics media accelerator " si imi da o eroare : This computer does not meet the minimum requirements for installing the software.
Dau FundaVOT
Va implor ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Si eu am HD Graphics pe laptop, iar media acelerator nu este suportat. Se pare ca numai la procesoarele Intel i3/i5/i7 aceastea suporta accelerare grafica.

Bft!

| Lazarica explică (pentru Jipa95):

Si ce sa fac? Cand dau Click dreapta nu imi apare sa dau setari la grafica

| Jipa95 a răspuns (pentru Lazarica):

Nu ai ce sa faci, procesorul tau nu suporta accelerare media.

| Lazarica explică (pentru Jipa95):

Ok si ce *** sa fac alt driver sau ceva?

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

UITE du-te la cutare si scrie device manager sau manager dispozitive daca il ai in romana si inceraca sa dai cautare pentru toate driverele ce nu sunt intalate

| Lazarica explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Nu merge am incercat

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Jipa eu am procesor b800 celerom si Intel hd 2000 si imi merge