| YonutWolf98 a întrebat:

Am si eu o intrebare :
Cum pot muta desktopul din partitia C in alta partitie? Am windows XP si vreau sa fac asta pentru ca nu mai am memorie in C
Multumesc

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Eronat raspunsul cu copy si paste.
Trebuie sa faci o imagine la partitia C ce apoi o pui pe alt partitie.
Folosesti progr. Acronis http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/gettrial/ ce iti permite ce vrei tu insa sa ai la dispozitie spatiu sa faci o partitie mare si in rest este simplu.Vei buta cu cd Acronis ce iti va oferi pe linga alte optiuni si optiunea de a muta sistemul pe alt hard, partitie etc.Bafta

| YonutWolf98 explică (pentru traveler):

Adica ma ajuta exact la ce vreau eu? Ca memoria consumata din desktop si my documets ect sa se consume doar din alta partitie? Eu vreau sa mut din C in D mai babeste big grin

| my23ro a răspuns:

Desktopul in sine nu se muta din C.
Dosarele din C si ce mai ai tu salvat pe desktop da, in afara de jocuri instalate si eu mai stiu ce, al caror loc este in ce.
Banuiesc ca ai doua partitii.
Restul le muti cu click in dreapta, cut si paste in partitia in care vrei sa le muti.