| MihaiG18 a întrebat:

Salut TPU,. Am si eu o probleme. am un laptop Vaio Sony si incerc sa instalez windows 7. Dar nu merge. Cel prezent nu mai merge a disparut scrisu de la folder, nu pot accesa nimic. Revenind la subiect. Cum pot instala windowsul? Nu merge nici dupa Dvd nici Stick. Ce pot face? Funda + vot va rog repede!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca tu faci ceva gresit. Nu se poate sa nu mearga! Ai setat in BIOS sa porneasca de pe DVD sau USB? Ai apasat pe F8 sau F12 (nu stiu cu ce se booteaza la tine) dupa pornirea laptopului?

| MihaiG18 explică (pentru Salontanul):

DA.Dar tot degeaba

| Salontanul a răspuns (pentru MihaiG18):

In situatia asta nu este de facut altceva decat sa iei HDD-ul din el si sa mergi la altcineva care are un PC (daca ai HDD SATA) sau un laptop, sa instalezi Windowsul pana la prima restartare. Inainte de a se restarta il inchizi si apoi continui acasa. Nu cred ca nu se poate. Pacat ca nu pot vedea.