| bada_3202 a întrebat:

Am un abonament cosmote...platesc lunar 40 lei. Acum am depasit cu vreo 50 Euro si nu vreau sa mai platesc din "unele motive". Daca nu mai platesc imi poate face ceva cei de acolo? in afara sa imi inchida cartela...imi inchide si contractul?

2 răspunsuri:
| cotcodac4 a răspuns:

Eu am avut un contract pe 2 ani la o companie de internet si telefoane si pe ultimile 2 luni, nu le am mai dat banii si mi au triplat suma care o aveam de dat.m-au dat la o campanie de recuperatori care miau trimis scrisori ca ma dau in judecata si a trecut 1an si nu m-au dat, chiar daca i-am sfatuit sa ma dea tot nu mau dat.chiar vreau sa ma dea in judecata ca am sa castig SIGUR si imi mai iau si bani inapoi. citeste contractul inainte sa semnezi si ai sa stii ce sa facii dupa, asa am facut si eu si nu au ce sa imi faca

| goejoy a răspuns:

Poti fi actionat/a in instanta