| ionut009 a întrebat:

am un logan 1, 4 mpi si la galeria de evacuare exista o problema una din galeri sa fisurat... vreau sa stiu si eu daca poate fi reparata adica sudata si daca da cu ce tip de electrozi.
Dau funda si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA se poate suda cu electrod, cu preincalzire, si in curent continuu, cu polaritate normala (minus la port-electrod, + la piesa).
ATENTIE! La sudura electrica trebuie dat jos calculatorul! Scria printr-un manual de Dacie injectie ca nu e voie sudura electrica daca nu demontezi calculatorul...
In mod normal trebuie deconectate si bornele alternatorului si cele ale acumulatorului sa nu le arzi.

2 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Degeaba o sudezi. in locul ala se va rupe iar dupa putin timp..pentru ca s-a subtiat. apropo cati km are loganul si ce an?

| Mototol_Alexandru_1994 a răspuns:

Incearca sa o sudezi cu carbid cred ca o sa mearga big grin!