| vladalex40 a întrebat:

Am un PC si un router wireless de la romtelecom.De curand mi-am cumparat un laptop si as vrea sa ma conectez la internet prin acest router.Ma puteti ajuta pas cu pas? Mersi.

1 răspuns:
| TinKodeJr a răspuns:

Da; poti! cand ai cumparat laptop-ul; in cutie ai avut un CD.pe acel CD o sa gasesti niste DRIVER-E.trebuie sa instalezi toate DRIVER-ELE care au titlul cu WIRELESS. dupa ce le-ai instalat o sa-ti apara zos in tab(bara)niste liniute de semnal ca la telefonul mobil(asa este in cazul meu; la un laptop Acer)si cand dai acolo o sa-ti arate toate retelele disponibile.succes.daca intampini o problema te ajut cu cea mai mare placere