| Daniel_Isaia_2001 a întrebat:

am un windows 10 HOME, si aplicatiile de la windows devin inactive, de ex (store, photos, muzica grove, etc) si cand vreau sa le restez nu merge, de ce?
am resetat odata Laptopul, insa tot nu merge
Oare e virus?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cand l-ai instalat ceva nu a mers bine si sistemul a corupt "registrul" laptopului care este un folder unde setarile programelor sunt salvate.
Poti sa afli mai mult din acest clip dar e in engleza: https://www.youtube.com/watch?v=E6ROLfd8RFo&t=265s
Dar tine minte ca este o sansa sa fie o alta problema.

| Fanibu a răspuns:

Deschide PowerShell cu drepturi de admin si tasteaza asta...
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}