| Metalblo a întrebat:

astazi am luat un ceas smart de la media galaxy, mi s-a oferit sa primesc garantie pe 2 ani pentru 200 ron dar am refuzat. Mai este posibil sa primesc garantia daca ma intorc cu produsul si bonurile fiscale daca le zic ca vreau sa achit si pentru garantie?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cele mai multe magazine au aceasta optiune in 15 sau 30 zile de la cumparare. Intreaba-i pe ei in magazin sau pe pagina de contact: https://bit.ly/2TjEyYU

| darrio2007 a răspuns:

Daca ceasul este destul de scump, merita sa mai dai acesti bani. Dar nu stiu daca mai poti face asta dupa ce deja l-ai cumparat. Dar incearca, ca doar nu te dau pe usa afara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Cei de la media galaxy ti au zis sa mai dai 200 lei pentru garantie extinsă de 2 ani, daca vrei trebuie sa plătesti 200 lei, ceasul oricum are garantie dar probabil este doar un an garantia lui.

| doctorandus a răspuns:

Toata aparatele vandute-n UE au garantie doi ani. Exceptie: consumabilele (de ex. baterii, acumulatori, etc.).

Alta exceptie: produsele la mana a doua (de ex. retururi vandute la pret scazut si garantie limitata).

| Vântulalb a răspuns:

Aia este garantie suplimentara, inca 2 ani peste garantia normala. Nu cred ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ai inteles ce au zis? n-au cum sa nu-ti ofere garantie

probabil iti dadeau garantie inca 2 ani suplimentar pentru 200 lei