| Tataran_Sebastian_1998 a întrebat:

astazi mi-am bagat o tema de windows xp pe windows 7 x32 si am schimbat rezolutia,din windows, mi-a aparut 3000 si ceva. 1000 si ceva,nu stiu rezolutia exacta,problema este ca dupa ce am dat apply mi-a aparut un mesaj de instiintare pe ecran,ecranul era negru iar instiintarea suna asa" schimba monitorul pentru ca rezolutia este mult prea mare" era pe engleza dar am tradus,am avut si mai demult tot o astfel de problema si l-am dus la service si mi l-au reparat, dar daca il duc la service o sa dureze cam 2-3 saptamani pana il primesc inapoi!
Stiu ca cu o reinstalare de windows rezolv dar nu vreau sa reinstalez windowsul pentru ca am auzit ca nu e prea indicat sa tot reinstalezi windowsul,din luna aprilie de cand mi-am cumparat calculatoru,anul acesta, mi-am reinstalat pana acum de 2 ori windowsul, sau 3 nu mai stiu...
Daca stiti ce sa fac,ajutati-ma va rog, dau funa!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici cum schimbi rezolutia
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/change-your-screen-resolution
Succes!

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru neluL):

De schimbat rezolutia stiu eu sa o schimblaughing
Dar problema era ca nu puteam intra numai in modul Safe...in Windows normal nu puteam intra din cauza rezolutiei, nu vedeam nimic pe ecran numai acea instiintare.
Si am rezolvat problema, am conectat televizorul la calculator and..."Winner!"
Multumesc oricum de eforul depus. happy

| neluL a răspuns (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Cu placere! wave bye, bye