| Kev007 a întrebat:

Salut TPU! Azi am gasit pe marginea drumului un porumbel care efectiv statea in picioare dar nu se misca. Am decis sa il iau acasa dar nu mananca, de abia a baut apa si tot nemiscat sta. Ce sfaturi imi puteti da?

7 răspunsuri:
| AlexSM86 a răspuns:

E foarte frumos ce ai facut. Din pacate, in afara de un sfat venit de la vreun medic veterinar, nu poti primi un sfat foarte util aici. Mai exista si varianta in care poti cumpara grau/arpacas, sa ii desfaci ciocul cu degetele si sa ii bagi cate o boaba de arpacas pe gat. Incepe cu 5-7 boabe. Da-i de 3-4 ori pe zi si poate reusesti sa il ajuti.

| Kev007 explică (pentru AlexSM86):

Am înțeles. Mersi mult. În cazul în care nu vad îmbunătățiri voi apela la un medic veterinar.

| gabicoo a răspuns:

E un porumbel zombie - trimis de Putin să distrugă NATO. Se activează doar noaptea. Ai mare grijă.

| Kev007 explică (pentru gabicoo):

Toti agaricii pot face misto din spatele unui ecran in anonimat. Doar cei inteligenti comenteaza atunci cand intr-adevar pot ajuta. Asa ca voi avea mare grija la "activarea" acestui porumbel, cel mai probabil este mai inteligent ca tine.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Este minunat gestul tau.
Daca a avut putina apa tot este bine.
Poti sa i pui putin malai cu apa sa aiba daca i se face foame.
Si daca sta la caldura si linistit posibil maine sa fie mult mai bine.
Poti intreba la farmacia veterinara ce te sfatuieste, macar niste vitamine sa ti recomande.
Este o fundație care se ocupa de animale salbatice.
,, Visul Luanei,, se numeste... poate iti dau dansii niste sfaturi.
Seara buna, om bun,

| Kev007 explică (pentru ioana748):

Iti multumesc frumos de sfat si de gandurile bune. Maine ma voi duce la farmacia veterinara iar in caz ca nu se vad semnede revenire voi merge la medicul veterinar. O seara buna.

| ioana748 a răspuns (pentru Kev007):

Toate bune❤️