| Alex0ne a întrebat:

Mi-am luat o placa video de 128 mb. Si you tube sau videoclipuri nu merg corect. Parca merg in reluare, iar cand ii dau full screen merge si ma-i greu. De ce care este problema. O solutie?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Problemele pot sa fie asa: placa video+cpu foarte slabe(cel mai probabil), sau drivere vechi/versiune flash player veche/neactualizata.
Insa din moment ce are doar 128 mb e clar ca e cam antica. Recomand sa renunti la windows si sa treci la un linux mai micut(sunt editii speciale pentru pc-uri mai batrane). Dar asta doar daca stiii ca nu prea te mai joci. Altfel, incearca driverele, etc;.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Ca tot nu am precizat ce linux, iti recomand linux mint 14/ linux mint 15.

| nashu40 a răspuns:

O asemenea placa am avut si eu si m-am descurcat. Cand ii dai full screen fortezi la maxim placa video, mai ales daca e si o filmare in HD.
Incearca urmatoarele: vezi ce versiune de flash player ai, dezinstaleaz-o si ia o versiune anterioara, mai veche. Si intotdeauna vizioneaza clipurile de pe youtube numai cu Internet Explorer. Pe mozilla merg mai greu.
Poti incerca si metodele cu drivere actualizate sau o scanare de virusi, dar flash playerul e sfant! Daca iei ultima versiune de flash il vei forta si mai mult.
Bafta!

| gelu1970 a răspuns:

Actualizeaza driverele
actualizeaza flash player
ruleaza adwcleaner
ruleaza ccleaner

| nda a răspuns:

Incearca alt driver pentru placa ta video, sau incearca alta versiune de flashplayer; o devirusare poate. habar n-am.
clipurile de pe yt imi mergeau si pe o placa de 96mb incorporata, deci nu cred sa fie memoria prea putina.

| michael5813 a răspuns:

Mai degraba problema de conexiune...eu de exemplu nu am placa video (s-a ars) ci o folosesc pe cea de pe placa baza si nu am astfel de probleme.

| Chinez_Alexandru_1991 a răspuns:

Poate Pc-ul/Laptopul... du-o la un service ceva... big grin

| r3laxX a răspuns:

E destul de slaba placa video eu am de 258 parca si la Full HD merge in reluare.
Daca ai multi rami ei te ajuta mult e am doar 1G nu se observa diferenta.

Te sfatuiesc sa te uit la videoclipuri 480p si pe modul acela de imagine mediu nu full screen.
Daca ai putini rami poti sa iti mai cumperi depinde de situatia fiecaruia.
Incerca sa folosesti opera sau internet explorer pentru ca solicita mai putin cp-ul.
Eu unu cred ca nu sa meritat sa iti cumperi acea placa video, macar de 500 mb eu unu zic ca nu era foarte scumpa dar depinde de fiecare ce vrea.

| Andrey_Savu_1995 a răspuns:

Instaleaza abode flash player 11

| Ady2000Ady2000 a răspuns:

Placa video este foarte slaba din pacate happy...