| Costin2011 a întrebat:

ca barbat este o rusine sa lucrezi ca medic generalist(pediatrie, cardiologie, chirurgie, medicina interna, ginecologie, etc.)?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este O MARE RUȘINE dacă nu îți faci treaba cât mai bine, actul medical trebuie să aibă calitate nu cantitate financiară din partea pacientului!
Pa, pa.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Nu este nicio rusine de ce sa-ti fie...este doar o meserie care o pot practica si femeile si barbatii nu este nimic de rusine in chestia asta si in plus ai un salariu foarte mare!

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu este cici o rusine sa lucrezi ca medic. Problema e ca sunt multe riscuri, se plateste prost.
Medicul generalist e medicul de familie.
pediatria, cardiologia, medicina interna, gastroenterologia sunt ramuri medicale.
chirurgia generala, cardiovasculara, urologia, dermatologia, gincologia sunt ramuri chirurgicale.

| Yppy a răspuns:

Nu. De ce sa fie?

| ralucaralu a răspuns:

Glumesti nu? Barbat sau femeie, medicul este foarte respectat. E cea mai frumoasa si grea meserie. Succes!

| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Nu este nici o rusine, din moment ce tie iti place sa faci lucrurile astea nu este nici-o rusine, ba din contra este foarte bine pentru ca faci ceea ce iti place tie nu ceea ce vor alti

| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Nu este nici-o rusine, daca tie iti place, ba din contra este foarte bine deoarece faci ce iti place tie nu ce le place altora