| Razvan_Razvan_1998_61R5 a întrebat:

Cand dau click dreapta pe desktop sa dau un refresh s-au altele sta si se incarca non stop, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| WalkerAW a răspuns:

Pune-ti pe calculator CleanMaster, si sterge toate fisierele rezidial(JUNK)
Daca tot nu merge inchide calculatorul, apoi redeschide-l, dar dupa ce ii apare marca sau alte chestii(exat dupa ce l-ai deschis) apasa de multe ori F7 si calculatoruliti intra in meniul principal de boot.De colo da-i HARD DISK SCAN, iar apoi MEMORY SCAN.
Dupa asta ar treui sa iti mearga.
Daca nu vrei sa te complici cu meniurile si cu testele instaleaza-ti CRISTAL DISK INFO si afli daca hardule de vina, daca nu merge dupa CRISTAL DISK INFO, esti obligat sa intri in meniulprincipal de boot si sa faci cum ti-am zis
SPER CA TE-AM AJUTAT! FUNDA?

| Florinel2004Messi a răspuns:

Icearca sa faci o defragmentare a partitiei c si foloseste programul CCleaner pentru curatare temporare si curatare registri.pot sa mai stergi si tot istoricul din browser.succes

| Vlad787 a răspuns:

Am mai avut si eu problema asta pe un PC, acum vreo 2 ani, multi spuneau sa mai sterg din programele pe care nu le foloseam, le-am sters si tot asa imi facea, pana cand m-am decis sa curat carcasa PC-ului, care era plina cu praf, dupa ce am curatat-o foarte bine nu am mai avut problema asta.