| Sp3ciaL0pS a întrebat:

care rang militar este mai mare General sau Comandant? Dau funda

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai tu aici ai pus un grad si o functie! Gradul este General si functia este comandant. In armata functia doboara gradul si deci Comandant este mai mare.

Bafta!

| darrio2007 a răspuns:

Functia doboara gradul. Poti avea in subordine un colonel tu fiind maior(mai mic in grad decat colonel).Am avut maior comandant de unitate iar in unitate erau destui colonei.Care ii erau subordonati.

| Jokyo a răspuns:

Comandanthappy