| Trumpinator a întrebat:

Care a fost cel mai mare comandant militar al tuturor timpurilor?
Eu personal oscilez intre Zhukov si Napoleon. Voi? happy

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Traian a cucerit, si a facut destul de multehappy. A intins imperiul si a avut grija si de constructia lui spre mai bine happy. Dar urmatorul la tron a continuat munca lui. Sa "consolideze" imperiulwinking. Si da, a cuceri nu este totul. Dar cum sa te duci cu o armata in Rusia pe timp de iarna?

13 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Jukov a fost cel mai catastrofal conducător de oști al tuturor timpurilor.

| AFR81 a răspuns:

Te contrazici putin. In prima instanta observ ca ai intrebat, strict, cine e cel mai mare comandant militar, iar mai jos intr-un raspuns, vad ca tu de fapt te referi, pe langa elementul militar, la cineva care a avut performante si in ceea ce priveste politica interna. Cel mai mare comandant militar este, dupa parerea mea, Alexandru Macedon. Cel mai bun conducator, administrator, sau cum vrei tu sa-l numesti, care a purtat si razboaie este, din punctul meu de vedere, mai greu de ales. Oscilez intre Iulius Caesar, Augustus, Carol cel Mare, Napoleon si Stefan cel Mare. Toti au fost genii. Ar fi facut parte din aceasta lista si Alexandru Macedon, insa deciziile eronate pe care le-a luat in urma cuceririi Persiei si faptul ca, practic, nu a stiut cand sa se opreasca, m-au facut sa-l omit.

| RAY a răspuns:

Alexandru macedon

| alexandrualind a răspuns:

Nu stiu daca iti place raspunsul dar eu spun Hitler.

| Trumpinator explică (pentru alexandrualind):

Hitler nu conducea el armata ca habar n-avea de militarie laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Decebal, Alexandru Macedon( A cucerit mult mai mult decat Napoleon si alti). Sun Tzu, Atilla?, Traian(A cucerit aproape sau la fel de mult cat A.Macedon.), Julius Cezar(sau cum so numi)?

| Trumpinator explică (pentru AntoniSoulesOne):

A cucerii nu este totul, Cucerit fara Contributie, este fara sens... Daca doar cuceresti sa te afli in treaba n-ai facut nimic. Trebuie sa lasi in urma ta ceva, un model de societate, niste drumuri, ceva. De ex. Macedon n-a lasat nimic

| Trumpinator explică (pentru AntoniSoulesOne):

Aceea a fost marea greseala a vietii lui Napoleon ce sa-i faci...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Trumpinator):

Si a lui Hitler la fellaughing

| Trumpinator explică (pentru AntoniSoulesOne):

Nu se compara Napo cu Hitler big grin. Unul a fost revolutionar, a incercat sa schimbe ceva intr-un sistem prost. Si altul a fost proptin prin Prescott Bush si Fritz Tiesen la Putere in Germania laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Trumpinator):

De la A. Macedon spre Traian, de la Traian spre Napoleon, de la Napoleon la Hitler si acum de la Hitler oare la cine?

| Trumpinator explică (pentru AntoniSoulesOne):

HITLERy Clinton laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Trumpinator):

Traian a cucerit, si a facut destul de multehappy. A intins imperiul si a avut grija si de constructia lui spre mai bine happy. Dar urmatorul la tron a continuat munca lui. Sa "consolideze" imperiulwinking. Si da, a cuceri nu este totul. Dar cum sa te duci cu o armata in Rusia pe timp de iarna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oscilez intre Hannibal, Leonidas si Genghis Khan! happy