Întrebare recomandată | ZeUs13 a întrebat:

Ce se va întâmpla dacă m-am înscris pentru sesiunea curenta a examenului de licență, dar eu nu ma voi prezenta?

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vei figura ca absent și o vei da data viitoare.

| ZeUs13 explică (pentru whatevernvm):

În cazul acesta mai are rost sa susțin examenul scris sau va rămâne valabil pentru sesiunea următoare?

| whatevernvm a răspuns (pentru ZeUs13):

Te vei înscrie din nou în sesiunea următoare. Nu rămâne înscrierea valabila și nu te înscrie nimeni automat.
Dar dacă te referi la susținerea orala a licenței, aia e altceva. Poți sa dai examenul acum și susținerea orala alta data sau invers, cât iei în cea de acum rămâne valabil. Sunt diferite