| alexandru303 a întrebat:

Ce tatuaje poti avea daca vrei sa devii politist? Am inteles ca nu trebuie sa fie vizibile, dar mai exact unde?
La mascati e aceeasi regula ca doar sunt complet imbracati?
La jandarmi cum e?
Vreau un raspuns detaliat dau funda.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gandeste-te la un om cu camasa, cu maneca scurta si pantaloni lungi! Mascatii nu lucreaza numai imbracati ca Mos Craciun. Sunt si ei agenti si daca nu pot sa mai lucreze la mascati (din diferite motive) trebuie sa lucreze ca simpli agenti. Regulile sunt identice si la jandarmi, pompieri si M.Ap.N.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce tatuaje poti avea daca vrei sa devii politist? Am inteles ca nu trebuie sa fie vizibile, dar mai exact unde? Vreau un raspuns detaliat dau funda"

dacă tu VREI, ne conformăm: așadar să nu fie vizibil când ești imbrăcat (de serviciu)

| Holiday a răspuns:

Legal nu exista interdictia de a avea tatuaje, par lung, cercel in ureche, etc daca esti politist. Articolele care prevedeau asta au fost abrogate, pe buna dreptate, in 2018.
Din pacate exista tot felul de rahaturi de norme interne neconstitutionale si ilegale care interzic diverse lucruri de genul. E si vina politistilor si a altor angajati ca le accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de admitere la scoala de politie: piele de bebelus, fara urma de tatuaj.
Dupa admitere: http://wall-collection.blogspot.com/......esign.html + burta peste curea, obligatorie.

| Raimondo99 a răspuns:

Nu iti face tatuaje si gata, iteleg ca e un lucru wow sa iti faci un tatuaj dar daca nimeni nu il poate vedea numai tu o sa te bucuri de el practic. Si partea cu sa nu fie vizibile, crezi ca o sa porti camasa tot timpul sau o sa fi imbracat din cap pana in picioare...
Mai bine fara tatuaje deocamdata, chit ca tu inca nu te ai facut politist sau ce vrei tu sa te faci. Mai asteapta, angajeaza te ca politist si dupa vezi ce si unde iti faci.