| cnvv a întrebat:

Cine este fondatorul eMag? Intreb pentru ca am comandat de multe ori diferite lucruri, in special carti, de pe eMag, si sunt curios. Din cate am inteles anul asta sau anult trecut, eMag a fost cumparat de PC Garage. Dar inainte de PC Garage, cine a fost? Dar inainte de acesta, cine a fost? Si tot asa.
Dar fondatorul PC Garage?
Dar Elefant?
Funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

EMag este site-ul online de comert, fondat de SC Dante International Sa, detinut initial de 3 romani.
Detalii si evolutia o poti vedea si aici:
http://www.wall-street.ro/tag/dante-international.html
Gasesti date si despre celelalte firme, trebuie doar sa cauti pe internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix invers, eMAG a cumparat PCGarage.

Fondatorii eMAG sunt niste baieti
Radu Apostolescu, Dan Teodosescu şi Bogdan Vlad.

De atunci eMAG a tot fost cumparat de anumite companii si fonduri de investitii, cred ca acum actiunile sunt impartite

| weirdfirefly00 a răspuns:

Nu stiu cine a fondat siteurile dar sunt aproape sigur ca eMAG a cumparat pc garage, nu invers. EMag e o firma imensa cu o cifra de afaceri incredibil de mare iar pc garage nici nu se compara sa fi venit vorba sa cumpere ei eMAG. Poti cauta pe google si gasesti mai multe informatii.