| mitika12 a întrebat:

cine stie o oferta buna cu internet in Germania? sa fie pe cartela.

1 răspuns:
| Budan_Alexandra_1987 a răspuns:

Pentru orice nr din Germania mobil prepay, postpay, postpay inclusivfix si sip, este nevoie de inregistrarea nr in baza de date cu buletin sau pasaport. unele magazine cer si adeverinta de locuinta (anmeldung) pentru rezidenta temporara sau permanenta.
in privinta cu cartela de la aldi, se cheama medion mobile si este operator vitual al retelei E+, care ofera doar UMTS fara HSDPA.
http://www.medion-mobile.de/index3.htm
cartelele se incarca f simplu, se gasesc la tot coltu si la automate de pe strada. pentru cartela de la aldi nu au decat ei la casa.